Kultura, sport, vzdělávání

Co se loni přihodilo? – 2.část

7

Ačkoliv historie naší společnosti a našich zkušeností dosahuje mnohem dále než jen do doby, kdy byla v roce 2016 oficiálně založena pod svým nynějším názvem KOSTKA stav s.r.o., každý rok je pro nás něčím překvapivý, nový a výjimečný. A každý tento rok je pro nás také hnacím motorem k tomu se neustále posouvat dál a zlepšovat. Dělat naši práci ještě efektivněji a smysluplněji než roky předcházející a dosahovat tak našich hodnot a cílů.

KOSTKA stav – dobrý soused

A protože jedním z našich cílů je být nejen dobrým zaměstnavatelem, partnerem, investorem a stavitelem, ale také chceme být pro své široké okolí i dobrým sousedem, rozhodli jsme se v loňském roce pro velmi významný krok.  Nemohlo jím být nic lepšího, než investice do udržitelných zdrojů a tak se naší společnosti KOSTKA stav s.r.o. za pomoci EU a dotačního programu podařilo získat skvělý mobilní čelisťový drtič SANDVIK QJ241.  Tento model je nejen nejkompaktnějším modelem z přední světové řady pásových čelisťových drtičů Sandvik, ale mimo jiné vyniká svou produktivitou a snížením spotřeby paliva až o 45% pro nižší uhlíkovou stopu.

Recyklujeme stavební materiál

Pořízením nového drtiče tak nyní můžeme v KOSTKA stavu drtit a recyklovat téměř veškerý stavební materiál. A to má samozřejmě za následek menší plýtvání stavebním materiálem, vyšší produktivitu, menší náklady, ale hlavně větší šetrnost k životnímu prostředí.

Stále rosteme

Produktivita je však základním stavebním kamenem každého podnikatele i jednotlivých společností a to od nejmenších až po ty korporátní. A tak není divu, že i v naší společnosti na ni klademe velký důraz. Díky tomu se nám již od založení společnosti daří udržet velkorysý meziroční nárůst v řádech hned několika desítek %. Dokonce i přes nepřízeň pandemie a s tím spojených lockdownů v uplynulých dvou letech se nám podařilo tento trend udržet a loňský rok 2022 jsme úspěšně zakončili s nárůstem úžasných 29% a obratem přes 130 mil. Kč.

Ruku v ruce s našimi úspěchy jde ale také získávání a úspěšné dokončování významných zakázek. A tak si pojďme teď ty nejvýznamnější z loňského roku připomenout.

Trafostanice pro ČEZ distribuce a.s.

Když se bavíme o nejvýznamnějších zakázkách rozhodně nemůžeme opomenout rekonstrukci trafostanice pro ČEZ distribuce a.s. v Rokycanech. Zakázka v celkové hodnotě více než 96 milionů korun spočívala v rekonstrukci trafostanice v Rokycanech jak po stavební, tak technologické stránce. Naše společnost zde zajišťovala kompletní stavební část za více než 52 milionů korun.

Nová trasa pražského metra

Mnozí z vás ale jistě už slyšeli i o výstavbě nové trasy pražského metra, linky D, na které se naše společnost také podílela. Se společností STRABAG a.s., jsme jako subdodavatel realizovali výstavbu základů a protihlukové haly o velikosti 403m3 sloužící k zastřešení a odhlučnění jámy pro hloubění a výstavbu nové trasy pražského metra. Zakázku za několik desítek milionů korun se nám podařilo zvládnout v téměř rekordním čase 2 měsíců. Na svezení v nové lince si však ještě chvilku počkáme, její spuštění do provozu je plánováno až na podzim roku 2029.

ZŠ a MŠ v Doksech u Kladna

Za zmínku ale určitě stojí i velkolepá rekonstrukce ZŠ a MŠ v Doksech u Kladna za bezmála 25mil. Kč.

Tyto milníky a úspěchy předcházejícího roku bychom však nikdy nezvládli bez přízně našich přátel, rodin, sponzorů, partnerů, ale hlavně našich oddaných zaměstnanců. A zejména našim zaměstnancům bychom tímto rádi poděkovali za jejich vytrvalou práci, ale i pokoru a úsilí se kterými ke své práci i našim zakázkám denně přistupují. Jsme jeden tým a těšíme se na další roky naší skvělé spolupráce.

Mobilní čelisťový drtič SANDVIK QJ241

Rekonstrukce ZŠ a MŠ Doksy

Výstavba seníku – ZOOkoutek Malá Chuchle

Rekonstrukce povrchů na pražském Smíchově

Výstavba sítě a komunikace – Družec

Rekonstrukce trafostanice Rokycany – ČEZ distribuce a.s.

Protihluková hala – výstavba nové linky D pražského metra

VZ – chodník a sítě v Tuchoměřicích

Rekonstrukce školy SOU Vrapice – Švermov

Rezidence Lipová – Družec

Rok 2022

Obrat přes 130 mil. Kč

Meziroční nárůst o 29%

Počet zaměstnanců překročil hranici 120

rozšířili jsme vozový park

objem zakázek jsme navýšili o 12%

3 vlastní developerské projekty