Reference

Kulturní HUB
pekárna

7

Název akce: Kulturní HUB pekárna
Číslo zakázky: 02
Kategorie: Novostavby, Rekonstrukce
Místo: Praha
Zahájení: únor 2016
Dokončení: leden 2019
Investor: Nadace pro současné umění

Popis realizace:

Naší společností KOSTKA stav s.r.o. byla provedena rekonstrukce objektu bývalých pekáren v Praze na kulturní středisko s výstavními plochami, kavárnou, kancelářemi a komunitním centrem.

Rekonstrukce byla provedena v několika etapách za stálého provozu. Jednotlivé části byly nejprve vyklizeny, následovalo sanační opatření vlhkého zdiva, pokládka nových podlah a kompletní rekonstrukce jednotlivých prostor včetně všech instalací (elektro, zabezpečení, audio a video, rozvody vody, kanalizace, topení, vzduchotechniky, datových sítí a požárních ucpávek). Rekonstrukce probíhala dle architektonického návrhu ve spolupráci s památkáři i architekty za použití prvotřídních materiálů s ohledem na estetickou a historickou stránku celého objektu, jako např. zárubně se stínovou drážkou, výplně vnitřních otvorů v pozinkovém plechu, přiznané rozvody vedené pod stropy aj. Také v hlavním sále byla provedena pokládka podlahy z broušeného betonu s transparentním nátěrem.

Tuto zdařilou rekonstrukci jsme prováděli jako generální dodavatel a jsme pyšní na to, že jsme to byli právě my, kdo mohl tomuto objektu vdechnout jeho nový život.

bazén kolovraty

Reference

Fotky z realizace

7