Reference

Novostavba RD Doksy

7

Název akce: Novostavba RD Doksy
Číslo zakázky: 0980
Kategorie: Novostavba, Zemní práce
Místo: Doksy
Zahájení: leden 2021
Dokončení: červenec 2022
Investor: Soukromý investor

Popis realizace:

V obci Doksy u Kladna naše společnost KOSTKA stav s.r.o. zrealizovala tuto velmi zdařilou novostavbu rodinného domu pro soukromého investora.

Vzhledem k tomu, že je celá novostavba podsklepena, realizovali jsme na této zakázce jako první rozsáhlé výkopové práce. A že nám skalnaté a kamenité podloží v místě stavby rozhodně nedarovalo nic zadarmo. Kompletní objekt byl založen na základových pasech, mezi které byla položena vrstva zhutněného štěrku, poté byla položena vrstva základového betonu a základová deska. Ve sklepním prostoru byly nosné obvodové zdi realizovány z tvárnic ztraceného bednění a dále pak vnitřní nosné stěny 1.PP a veškeré vnitřní i obvodové stěny 1.NP byly vybudovány z vápenopískových tvárnic. Vápenopískové tvárnice zde byli použity zejména proto, že vynikají svou unikátní kombinací pevnosti a zvukové izolace, což bylo vzhledem k blízkosti přiléhající komunikace pro investora stěžejním faktorem.

Půdní nadezdívka 2.NP je tvořena převážně tvárnicemi ztraceného bednění, část zdí okolo otevřeného prostoru přes dvě patra je železobetonová monolitická, stejně jako stropy nad 1.PP a 1.NP a dvouramenné schodiště. Okna byla osazena hliníková s izolačními trojskly. Vnitřní nenosné příčky a podhledy jsou sádrokartonové a celý objekt byl zateplen grafitovým EPS v tloušťce 200mm. Sedlová střecha, která byla závěrem opatřena krytinou Tondach, jednoznačně vyniká pultovými vikýři, které interiéru i exteriéru dodali osobitý vzhled.

Na přání investora byl v domě zhotoven shoz na prádlo umístěný v každém podlaží s vyústěním v technické místnosti v 1.PP. Střešní okna umístěná nad otevřeným prostorem obývací místnosti, která disponují dálkovým ovládáním. Pro celý objekt bylo navíc zvoleno teplovodní podlahové topení doplněné o krbová kamna s nerezovým třívrstvým komínem, jehož umístění se nachází vně objektu.

Realizovali jsme však i rozsáhlé terénní úpravy, včetně přípravy patek pro budoucí pergolu, položení zámkové dlažby, nebo také osazení nádrže na svod dešťových vod o velikosti 10m3 s čerpadlem pro její účinné využití.

 

bazén kolovraty
bazén kolovraty
Reference

Fotky z realizace

7