Právě stavíme

Demolice – historická vila Barrandov

7

Jedna z našich prvních zakázek, které jsme ve společnosti KOSTKA stav s.r.o. od jejího založení realizovali byla tato demolice historického vilového domu na pražském Barrandově.

A čím, že je tento vilový dům tak unikátní?

Vila byla vybudována v roce 1930 v první etapě výstavby vilové čtvrti pro paní Josefu Vojáčkovou a jejího manžela Jindřicha Vojáčka, vrchního rady československých drah a hudebního skladatele, který zemřel Pražského povstání r.1945. Jednalo se tedy o jednu z prvních postavených vil na pražském Barrandově.

Kráska v nesnázích uhořela

V roce 2002 pak byla vila ve vlastnictví státu prodána soukromému investorovi a roku 2006 se zde natáčel film „Kráska v nesnázích“.
V roce 2007 však ve vile vypukl požár, který měl několik ohnisek a dodnes není jasná příčina jeho vzniku. Tento požár tak výrazně přispěl k chátrání legendární vily, která byla již v této době obývána výhradně bezdomovci a squattery.

Monolitická železobetonová konstrukce

Když jsme pak v roce 2016 převzali tuto zakázku na její demolici, stav objektu zcela odpovídal všem předcházejícím událostem. Vila byla kompletně znečištěna nánosy komunálního odpadu po jejich předcházejících obyvatelích a vše tak bylo potřeba nejdříve řádně vyklidit a odpad roztřídit. Následně mohlo být přistoupeno k demolici samotné čtyřpatrové vily původně vystavěné z monolitické železobetonové konstrukce.
Je tak značně příhodné, že jedna z legendárních a prvních vil na pražském Barrandově si zachovala své prvenství i na skonu své životnosti jako jedna z prvních zakázek realizovaných v naší společnosti KOSTKA stav s.r.o.

Fotky z akce

Demolice – historická vila Barrandov

7