Reference

Výtah – základní škola Doksy 

7

Název akce: Přístavba výtahu – základní škola Doksy
Číslo zakázky: 0309
Kategorie: Novostavba, Rekonstrukce
Místo: Doksy
Zahájení: červenec 2020
Dokončení: listopad 2020
Investor: Obec Doksy

Popis realizace:

Naší společností KOSTKA stav s.r.o byla provedena přístavba bezbariérového výtahu v atriu základní školy v Doksech u Kladna.

Samotná výtahová šachta má ocelovou nosnou konstrukci, kotvenou do obvodových stěn objektu. Opláštění výtahové šachty bylo provedeno z čirého skla, díky čemuž zůstal zachován dostatečný přísun světla do všech dotčených místností. Pod úrovní terénu byla šachta realizována z železobetonové konstrukce a izolace proti zemní vlhkosti zde byla řešena z modifikovaných pasů, které slouží zároveň jako protiradonová izolace.

Šachta byla následně opatřena výtahem od firmy Schindler CZ a.s., který obsluhuje všechna 4 podlaží objektu a slouží pro přepravu imobilních osob s nosností až 1000kg/13osob. Disponuje také vlastním bateriovým zdrojem pro okamžité automatické sjetí do nejbližší stanice v případě výpadku el. proudu. Samozřejmostí je také umožnění manuálního vyproštění osob z kabiny, spojení se servisním střediskem přes telefonní linku a sjetí do hlavní stanice v případě požáru, kde bude výtah následně vypnut z provozu.

Hlavní stanice výtahu se nachází v 1.NP a v rámci jeho vestavby muselo být také dispozičně upraveno sociální zázemí v 1.NP tak, aby mohlo být užíváno imobilními osobami.

 

bazén kolovraty
Reference

Fotky z realizace

7